Logo Gmina Kraśniczyn

Projekty PPWOW

W dniu 22.12.2008 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniczynie odbyła się "Wigilia dla ubogich i samotnych". Organizatorem Wigilii był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Brzezinianki". Celem projektu, który został sfinansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich była integracja osób starszych (ubogich i samotnych) poprzez wspólną Wigilię oraz upowszechnianie tradycji lokalnych związanych z Bożym Narodzeniem. W spotkaniu opłatkowym łącznie udział wzięło 50 osób z terenu gminy Kraśniczyn. Swoją osobą zaszczycili nas również: Wójt Gminy Kraśniczyn - Pan Jan Chorągiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Kraśniczyn - Pan Piotr Raczkowski, Dyrektor Domu "Nadziei" dla niewidomych kobiet w Żułowie - siostra Ewa Gumińska oraz ks. Kanonik Marian Dwornicki. Uroczystość uświetniły Jasełka Bożo Narodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy Vb SP i Ia gim pod opieką pań katechetek: Pani Marii Kurzępy i Panii Agnieszki Skubisz, oprawy muzycznej zespołu "Pułnutka", którego opiekunem jest Pani Anna Kędra oraz debiut nowopowstałej orkiesty dętej (projekt "Wspólne muzykowanie - orkiestra dęta" także finansowany ze śroków PPWOW), której kapelmistrzem jest Pan Maurycy Bobel. 

 

 

 

 

 

 


W dniu 24.11.2008 r. została zrealizowana przez Zespół Szkół nr 1 w Kraśniczynie wycieczka edukacyjna pn. "Mały chemik - pokazy chemiczne na UMCS w Lublinie". W projekcie wzięło udział łącznie 45 uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkoły Podstawowej w Surhowie. Wycieczka obejmował: udział w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS, wizyta w Cinema City - film 3D "Lot na księżyc", posiłek w Mc Donald's.

      
 
  
 
     
 
 
 
 
Projekt finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.
 
 
 
 

"Rajd szlakami turystycznymi" 


RajdW dniu 22.10.2008 r. odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkołę Podstawowa w Surhowie. Celem projektu, który finansowany był ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich była integracja społeczna polegająca na upowszechnieniu aktywnego wypoczynku dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych w powiązaniu z elementami edukacyjnymi upowszechniającymi dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego regionu.

   

   

   

   

 
 
 
 
 
 

"Basen"

Zespół Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkoła Podstawowa w Surhowie Basenbędą  realizować w okresie od 15 października 2008 r. do 30 czerwca 2009 r. projekt "Organizacja wyjazdów na basen z nauką pływania"finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Celem projektu jest rozszerzenie oferty spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkoły Podstawowej w Surhowie. Łącznie w projekcie bierze udział 60 uczniów z obydwu szkół. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na basenie MOSIR w Krasnymstawie.

 
 
 
 
 
 
 

"Kurs tańca"
 

Kurs tańcaZespół Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkoła Podstawowa w Surhowie będą  realizować w okresie od 15 października 2008 r. do 30 czerwca 2009 r. projekt "Organizacja kursu tańca" finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Celem projektu jest rozszerzenie formy doskonalenia różnych umiejętności  dla dzieci i młodzieży uczęszczających do Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniczynie oraz Szkoły Podstawowej w Surhowie. Łącznie w projekcie bierze udział 25 uczniów z obydwu szkół. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w sali Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniczynie. 
 
 
 
 

 

 

 

 

 


W okresie od 15 października 2008 r. do 30 września 2009 r. 4 osoby z dysfunkcją narządu ruchu z terenu gminy  Kraśniczyn będą korzystać z bezpłatnych usług rehabilitacyjnych świadczonych przez Gabinet Fizjoterapii - Łukaszwska Wiesława. Celem projektu jest przywracanie sprawności fizycznej chorych osób z zaburzeniami narządu ruchu. Zajęcia odbywać się będą w miejscu zamieszkania pacjenta. Projekt finansowany jest ze środków  Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

 
 
 
 
 
 

Szkole Podstawowej w Surhowie od 15 października 2008 r. do 30 czerwca 2009 r. prowadzone będą zajęcia przez pedagoga rodzinnego. Praca pedagoga polegać będzie na organizowaniu w szkole oraz miejscu zamieszkania dziecka spotkań  doradczych w sprawach wychowawczych dla dzieci i ich rodzin z terenu gminy Kraśniczyn. Godziny pracy pedagoga: środa - 12:00 - 14:00, czwartek, piątek - 11:00 - 15:00 (godziny te uzależnione będą od pracy w terenie).
Projekt finansowany ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

 
 

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.