Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 10

Informacja Wójta Gminy Krasniczyn

11.03.2020

Szanowni Państwo,

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem na terenie województwa lubelskiego rekomenduję ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Kraśniczyn oraz gminnych jednostkach organizacyjnych do niezbędnego minimum.

Zachęcam do telefonicznego konsultowania się z pracownikami Urzędu Gminy terminów i sposobu załatwiania spraw. Zalecam, jako nadrzędne – o ile to możliwe – telefoniczne lub elektroniczne formy kontaktu. Apeluję o ograniczenie wizyt w miejscach publicznych typu urzędy, szkoły, biblioteki, GOPS, banki, targowiska oraz unikanie większych skupisk ludności w zamkniętych pomieszczeniach. Z tego też względu rekomenduję ograniczenie wszelkiej aktywności społecznej.

Ponadto uprzejmie informuję o zamknięciu od 16 marca 2020 r. Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kraśniczynie.

Apeluję również do organizatorów innych wydarzeń i uroczystości na terenie gminy o ich przełożenie.

Ponadto wszystkie osoby, które w ostatnich dniach wróciły z terenów, gdzie odnotowano przypadki zachorowań, powinny stale monitorować swój stan zdrowia przez minimum 14 dni. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia związanego z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa należy kontaktować się całodobową infolinią NFZ: 800 190 590 bądź najbliższą Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

W obliczu zagrożenia epidemiologicznego nadrzędną wartością staje się bezpieczeństwo i stosowanie się do zaleceń władz, służb sanitarnych i ministerstwa zdrowia.

Z poważaniem

Monika Grzesiuk

Wójt Gminy Kraśniczyn

 

więcej

Koronawirus

11.03.2020

Dnia 11 marca 2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy Kraśniczyn odbyło się w trybie pilnym posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie działań na okoliczność możliwości wystąpienia sytuacji kryzysowej wywołanej  COVID – 19. Przewodniczącą tego Zespołu jest Wójt Gminy Monika Grzesiuk.

W trakcie posiedzenia:

  • przekazane zostały  informacje z wczorajszej narady Wojewody Lubelskiego z samorządowcami ,
  • zapoznano z przepisami ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID  - 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacjami  kryzysowymi,
  • zobowiązano kierowników jednostek organizacyjnych Gminy do działań profilaktycznych, w tym do dezynfekcji rąk i powierzchni narażonych na kontakt człowieka,
  • poproszono, aby w przypadkach prowadzonych indywidualnych postępowań administracyjnych wymagających osobistego stawiennictwa, takie postępowania zawiesić.  Wszelkich informacji udzielać  interesantom telefonicznie.

więcej

Kobieta to brzmi dumnie ...

10.03.2020

Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu.
Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem.
” To motto z wiersza T. Berezy, które zostało  zamieszczone przez organizatorów na zaproszeniach na Gminne Święto Kobiet.  W tych słowach jest zawarta wielka wartość kobiety w codziennym życiu każdego z nas.

Uroczystość odbyła się dnia 7 marca 2020 r. w remizie OSP Surhów, dzięki gościnności miejscowych kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich.  Monika Grzesiuk jako włodarz  Gminy dokonała otwarcia tej uroczystości witając wszystkich zebranych. Były kwiaty, poczęstunek, a przede wszystkim ciepłe, serdeczne życzenia.

W imieniu mężczyzn życzenia przekazał Marian Książek kierownik referatu z Urzędu Gminy Kraśniczyn:

Szanowne Panie, witam Was serdecznie w przeddzień Waszego święta.

 Pozdrawiam też przybyłych na uroczystość Panów.

Drogie Panie, pozwólcie, że w dniu Waszego święta złożę wam życzenia w imieniu swoim, władz samorządowych i zgromadzonych tu przedstawicieli „brzydkiej płci”.

Życzę Paniom, wszystkim bez wyjątku, aby Wasze marzenia się jak najczęściej spełniały. Aby najbliżsi wspierali Was w codziennym trudzie. Życzę Wam  dumy z własnej płci. Życzę również takich dni jak dzisiejszy – przez cały okrągły rok, a nie tylko od święta. Bowiem satysfakcję z faktu bycia kobietą powinny Panie odczuwać bez przerwy. Jestem bowiem przekonany, że kobieta, to brzmi dumnie. Tej dumy więc  raz jeszcze wszystkim obecnym tu paniom życzę.

Szanowne Panie, wielka to przyjemność widzieć panie razem, uśmiechnięte i zadowolone.

Skromnymi kwiatkami, które za chwilę wręczone zostaną Paniom pragnę podziękować za to, że po prostu jesteście.

I chociaż raz w roku chcę zapewnić, że Was doceniamy, szanujemy i kochamy.

Jeszcze raz, w imieniu mężczyzn, serdecznie dziękuję za Waszą obecność dla szczęścia rodzin, dla spokoju domu. „

Uroczystość uświetnił występ Kapeli Ludowej „Siennica” z Siennicy Różanej oraz spotkanie z autorką powieści „Laszka”  Iwoną Maczewską – Borny.

Opracowała: Stanisława Suszyńska

Zdjęcia: Agnieszka Stasieczek

###gal-50###

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.