Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 32

Środki pomocowe dla KGW

13.01.2020

   8 stycznia 2020 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się zebranie w sprawie konkursu skierowanego do partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Uczestniczyli w nim wójtowie gmin z terenu naszego powiatu, gminni koordynatorzy Kół Gospodyń Wiejskich, a także same przedstawicielki KGW.

   Spotkanie otworzył wicestarosta Marek Nowosadzki, który w imieniu starosty Andrzeja Leńczuka, Zarządu Powiatu i swoim przekazał życzenia noworoczne, a także zachęcił do korzystania z możliwości rozwoju w ramach współpracy w zakresie rzeczonego konkursu. Następnie oddał głos przedstawicielowi inicjatora spotkania – Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Pani Agnieszka Siwek przedstawiła zebranym niuanse dotyczące możliwości rejestracji KGW jako partnerów KSOW, zakresu tematycznego składanych wniosków, a także samego konkursu na realizację operacji, na które łącznie przeznaczono 810 tysięcy zł.

   Gminę Kraśniczyn na spotkaniu reprezentowały Panie z KGW Kolonia - Bończa.

więcej

Tak świętowaliśmy Święto Trzech Króli w Kraśniczynie

13.01.2020

    Tradycyjnie już Święto Trzech Króli w gminie Kraśniczyn rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. św. Piotra i Pawła w Starej Wsi. Następnie Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie zaprezentowały przedstawienie Jasełkowe, które bardzo pięknie wpisało się w okres Świąt Bożego Narodzenia.
    Serdecznie gratulujemy młodym Wykonawcom oraz dziękujemy Ks. Proboszczowi Zygmuntowi Klichowi za kultywowanie tej pięknej tradycji z okazji Święta Trzech Króli.

 

więcej

Obrady Zarządu Gminnego OSP

31.12.2019

   W dniu 30 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Kraśniczynie.

   W posiedzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie i zarazem Komendant Gminny OSP Mirosław Wójcik, Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Krasnymstawie Zbigniew Ostrowski oraz Prezesi i Naczelnicy Jednostek OSP z terenu gminy.

   Obrady, którym przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego druh Marian Książek poświęcone były przygotowaniu do kampanii sprawozdawczej w jednostkach OSP z terenu gminy za okres działalności w 2019 r.

   Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk na wstępie poinformowała Strażaków o planie podziału środków budżetowych na 2020r. przeznaczonych na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową. Podsumowała też rok 2019 w kwestii dotacji otrzymanych przez miejscowe straże, gdzie gmina Kraśniczyn ulokowała się jako trzecia w powiecie pod względem ilości otrzymanych dotacji. Następnie podziękowała także Druhom Strażakom za ich za poświęcenie w ratowaniu życia i mienia mieszkańców gminy i powiatu oraz za ich zaangażowanie przy organizacji uroczystości i świąt parafialnych. Na koniec Wójt życzyła zdrowia oraz wszystkiego najlepszego dla Druhów i ich najbliższych na nowy 2020 rok.

   Na zakończenie posiedzenia wszyscy jego uczestnicy podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia noworoczne.

 

więcej

Super Mikołaje Super Tygodnia

24.12.2019

    W dniu 14 grudnia 2019r. jak co roku Redakcja Super Tygodnia organizowała uroczyste wręczanie prezentów mikołajkowych w akcji Super Mikołaje. W tegorocznej akcji  wzięła również udział Pani Monika Grzesiuk - Wójt Gminy Kraśniczyn, która została Super Mikołajem i nagrodziła wymarzonym prezentem małą Marcelinkę. Pani Wójt podziękowała również innym dzieciom za piękne listy, które zostały w tym roku po raz pierwszy do niej skierowane.

    Pani Redaktor Naczelnej Super Tygodnia Wandzie Jaroszczuk serdecznie dziękujemy za tak cenną inicjatywę oraz za najwspanialszego Mikołaja o jakim dzieci zawsze marzą.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.