Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 34

ALE DZIAŁO SIĘ …

22.11.2019

    Mijający tydzień był dla władz Gminy Kraśniczyn pracowitym okresem, ale też pełen miłych uroczystości i wrażeń.

    Bo jak  nie cieszyć  się, że na ziemi kraśniczyńskiej mieszka jedna z najstarszych osób powiatu krasnostawskiego.  Dnia 16 listopada 2019 r. Pani Feliksa z Surhowa obchodziła jubileusz 100 – lecia urodzin . To okazja doniosła, rzadka i szczególna do przekazania  uznania , szacunku i złożenia  gratulacji oraz życzeń . Monika Grzesiuk Wójt Gminy Kraśniczyn odwiedziła Szanowną Jubilatkę w domu jednej z córek Jubilatki i wzięła udział w uroczystości, którą zaszczycili również swoją obecnością :  ksiądz  Edward Łatka proboszcz miejscowej parafii, Teresa Hałas Poseł na Sejm RP, Andrzej Leńczuk Starosta Krasnostawski, Justyna Przysiężniak Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Krasnymstawie. Było kameralnie, było uroczyście i rodzinnie.

    Natomiast 20 listopada 2019 r. władze Gminy Kraśniczyn gościły siedem małżeństw, które przeżyły ze sobą pół wieku. Jubilaci, to: Maria i Eugeniusz Borysowie, Marta i Zdzisław Chomiccy, Helena i Henryk Franczakowie, Alina i Czesław Mazurkowie, Zofia i Eustachy Skubiszowie, Stanisława i Edward Sobstylowie oraz Helena i Jan Sołowiejowie.  Z tej tak miłej okazji Monika Grzesiuk Wójt Gminy Kraśniczyn i Marek Nowosadzki Wicestarosta Krasnostawski odznaczyli, w imieniu Prezydenta RP, Dostojnych Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Następnie Jubilaci zostali  obdarowani upominkami, kwiatami oraz adresami  okolicznościowymi. Jak przy takiej okazji bywa, nie zabrakło gorących życzeń, gratulacji , lampki szampana i długich rozmów  oraz wspomnień. W uroczystości, co jest już   tradycją, wziął udział ks. Kan. Zygmunt Klich proboszcz miejscowej parafii, który skierował przepiękne słowa otuchy i szacunku oraz Maria Szpak Przewodnicząca Rady Gminy Kraśniczyn.

    Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej z Kraśniczyna pod opieką Pani  Urszuli Dorosz.

    W tym samym dniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie, idąc  za przykładem innych szkół w Polsce, uczcili 30. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Pod opieką dyrekcji szkoły i nauczycieli, uczniowie z niebieskimi balonikami w dłoniach  przemaszerowali  ulicami Kraśniczyna pod Urząd Gminy, gdzie  zamanifestowali mieszkańcom gminy i władzom Gminy  swoje prawa.

###gal-42###

###gal-41###

Opracowała: Stanisława Suszyńska

Zdjęcia: Agnieszka Stasieczek

więcej

Informacja Wójta Gminy

21.11.2019

    W dniu 18 listopada 2019 r. Gmina Kraśniczyn otrzymała od Dyrekcji Lubelskich Parków Krajobrazowych nową tablicę informacyjną. Tablica została ustawiona na terenie parku w Kraśniczynie od strony drogi wojewódzkiej nr 846 i zawiera ogólne informacje o Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym uzupełnione kolorowymi zdjęciami i mapą.
    Mamy nadzieję, że ten nowy element infrastruktury edukacyjnej i turystycznej będzie dobrze służył wszystkim odwiedzającym Skierbieszowski Park Krajobrazowy i Gminę Kraśniczyn.

więcej

Zawiadomienie na XIII sesję Rady Gminy Kraśniczyn

15.11.2019

    Zawiadamiam, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję XIII sesję Rady Gminy Kraśniczyn, która odbędzie się dnia 21 listopada 2019 r. o godz. 900 (czwartek) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Proponowany porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjecie protokołu z obrad poprzedniej sesji.
 4. Informacja Wójta z działalności między sesjami.
 5. Wolne wnioski.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowego Gimnazjum w Kraśniczynie.
 8. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Kraśniczyn w roku szkolnym 2018/2019.
 9. Odpowiedzi na wolne wnioski.
 10. Komunikaty i Informacje.
 11. Zakończenie obrad.

więcej

KOMUNIKAT Wójta Gminy Kraśniczyn

15.11.2019

    Na zaproszenie Redakcji Super Tygodnia Pani Monika Grzesiuk - Wójt Gminy Kraśniczyn jest jednym z Mikołajów w tegorocznej akcji tygodnika. W szerokim gronie znanych osobistości, Pani Wójt wcieli się w rolę Mikołaja, by obdarować jednego Czytelnika Super Tygodnia prezentami z okazji zbliżających się mikołajek. Jeśli chcecie wziąć udział w zabawie, napiszcie list do wybranego Mikołaja. Może to właśnie kogoś z Państwa Pani Wójt wybierze i spotka się z Nim 14 grudnia, aby przekazać prezent.

Szczegóły akcji na łamach Super Tygodnia.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.