Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 37

Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2019

    W dniu 14 października  w Szkole Podstawowej w Kraśniczynie świętowano Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystościach oprócz Nauczycieli, Nauczycieli Emerytów i Pracowników obsługi i administracji wzięli udział: Ks. Zygmunt Klich – Proboszcz Parafii Pw. Św. Piotra i Pawła w Kraśniczynie, Ks. mitrat Jan Łukaszuk – Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Opieki Matki Bożej w Bończy, Przewodnicząca Rady Gminy – Maria Szpak oraz Wójt Gminy Kraśniczyn – Monika Grzesiuk.

    Po cudownej części artystycznej w wykonaniu Uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie, Pani Wójt – Monika Grzesiuk z okazji święta wyraziła wdzięczność i szacunek wszystkim nauczycielom, za ich codzienną pracę, poświęcenie  i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodych pokoleń. Jako Wójt Gminy zapewniła, że edukacja młodych ludzi leży jej szczególnie na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież to duża wartość dla każdej lokalnej społeczności. Priorytetem samorządu gminnego było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształtowania młodych umysłów. Na terenie Gminy Kraśniczyn funkcjonuje jedna szkoła podstawowa. Ciągle kwestią nierozstrzygniętą pozostaje stan prawny szkoły filialnej w Surhowie. Corocznie gmina przeznacza znaczne środki finansowe z budżetu zarówno na bieżące funkcjonowanie placówki, jak również na inwestycje i remonty, które w istotny sposób poprawiają warunki pracy i nauki. Potrzeb jest wiele ale w najbliższych latach inwestycje w placówkę będą kontynuowane. 

    W tym szczególnym dniu dla wszystkich Nauczycieli i Pracowników obsługi i administracji składamy serdeczne życzenia cierpliwości, wytrwałości oraz wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem. Chcemy także serdecznie Państwu pogratulować wszystkich sukcesów oraz życzyć zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

więcej

Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej

11.10.2019

    W dniu 10 października 2019r. w Krasnostawskim Domu Kultury wspólnie z Prezesami Jednostek OSP z Kraśniczyna, Brzezin, Surhowa, Bończy, Drewnik, Bończy Kolonii, Łukaszówki i Chełmca odebraliśmy promesy na realizację zadania publicznego "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej”. Dzięki tym funduszom Strażacy Ochotnicy doposażą swoje jednostki w niezbędny sprzęt. Cieszy również fakt, że ta forma pomocy będzie kontynuowana. Strażacy Ochotnicy najbardziej na nią zasłużyli ratując nasze życie i mienie niosąc w sercu zawołanie "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".
 

więcej

Ludzie z pasją gminy Kraśniczyn

11.10.2019

Szanowni Państwo,
W ostatnią sobotę, tj. 5 października 2019r. przy okazji V ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek w murach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie odbywała się wystawa pn. „Ludzie z pasją gminy Kraśniczyn”. 11 twórców z terenu gminy Kraśniczyn zaprezentowało kilkadziesiąt różnego rodzaju prac z zakresu malarstwa, fotografii, szkiców i haftu. Wśród twórców znaleźli się: Marek Burek, Kazimiera Czajka, Gabriela Janas, Grzegorz Lal, Magdalena Kacperska, Zofia Muczka, Krystyna Nieścior, Robert Parczyński, Małgorzata Tokarczyk, Natalia Wojtal, Zuzanna Mróz.
Wszystkim autorom prac dziękowała Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk oraz Poseł na Sejm RP Lucjan Cichosz. Akcent muzyczny zapewniła Kapela Cukrowniacy i Julia Sobstyl. Goście uczestniczyli też w wieczorze poezji Wojciecha Bielunia-Targosza i mogli spróbować wypieków Pań z kół gospodyń wiejskich gminy Kraśniczyn.
Organizatorami wydarzenia była Biblioteka Powiatowa w Krasnymstawie, Gminna Biblioteka Publiczna w Kraśniczynie i Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk.
Dziękujemy, że byliście Państwo z nami.

 

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.