Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 4

SPOTKANIE Z MINISTREM MICHAŁEM CIEŚLAKIEM

10.02.2021

W dniu 4 lutego 2021r. Pani Monika Grzesiuk Wójt Gminy Kraśniczyn wzięła udział w spotkaniu z Panem Michałem Cieślakiem - Ministrem odpowiedzialnym za rozwój samorządów, Panem Józefem Zającem – Senatorem RP oraz Panem Bartłomiejem Druzińskim – Prezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości.
Pan Minister zaprosił samorządy do uczestnictwa w programie "Mieszkanie dla rozwoju”. Projekt ma wspierać rozwój samorządów terytorialnych, mieszkalnictwo i lokalną społeczność.

więcej

Komunikat

02.02.2021

Szanowni Mieszkańcy Gminy Kraśniczyn,

Z uwagi na sytuację związaną z epidemią wirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo - Wójt Gminy Kraśniczyn informuje o czasowym zawieszeniu stacjonarnych odczytów wodomierzy w Państwa domach i mieszkaniach.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o podawanie stanów wodomierzy w sposób mailowy bądź telefoniczny.

e-mail: sekretariat@krasniczyn.gmina.pl

telefon: 82 577 55 11 wew. 607

 W przypadku nie podania stanu wodomierza faktury za zużytą wodę i/lub odprowadzane ścieki zostaną wystawione na podstawie średniego zużycia z dwóch poprzednich kwartałów. Różnica miedzy wskazaniem wodomierza głównego, a wystawioną fakturą będzie rozliczona w przyszłych okresach, gdy stan kryzysowy zostanie opanowany.

          Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i dziękujemy Państwu za wyrozumiałość.

więcej

Usuwanie azbestu- Informacja zamieszczona na prośbę Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

28.01.2021

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na usuwanie azbestu!

 

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu V naboruZgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 01.02.2021 r. do dnia 26.02.2021 r.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Proces ten został ułatwiony, po zmianie Regulaminu dobrowolnego przystąpienia do  Projektu. Osoba która złożyła, bądź złożyZgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, wystarczy, że podpisze Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu
z demontażu na odbiór odpadu z ziemi. Nie będzie musiała ponownie składać Zgłoszenia lokalizacji na sami odbiór odpadów azbestowych z ziemi.

Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu będzie przekazywane Właścicielowi do podpisania przez Wykonawcę usuwającego azbest z posesji.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki dokumentów niezbędnych do naborumożna pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl – Zakładka Aktualności.

Jednocześnie informujemy, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w latach 2020 – 2021, po zrealizowaniu Zgłoszeń lokalizacji osób
z poprzednich trzech naborów.

Informujemy, że w zależności od liczby złożonych Zgłoszeń, może się okazać, że ten nabór będzie ostatnim w ramach trwającego projektu „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego" , w związku z tym o zakwalifikowaniu do projektu może decydować stopień pilności i data złożenia wniosku.

Teraz jesteśmy dostępni również na facebooku:https://www.facebook.com/Bezpiecznibezazbestu

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.