Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 44

Warsztaty kulinarne dla Kół Gospodyń Wiejskich

16.05.2019

    W dniu 11 maja 2019r. w Remizie OSP w Brzezinach Panie z KGW z terenu Gminy Kraśniczyn uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. 
Podczas warsztatów zdobywały umiejętności związane z przygotowywaniem tradycyjnych potraw z naszego regionu. W spotkaniu uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Gminy - Maria Szpak, Wójt Gminy - Monika Grzesiuk, Przewodnicząca Gminna KGW – Zofia Ciesielska- Steć, Prezes Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie - Jan Rudnicki oraz Prezes SUR w Kraśniczynie - Krzysztof Dawidiuk.
    Podczas części praktycznej uczestniczki pod okiem Pani Ewy Lisieckiej z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. K. A. Jaworskiego w Chełmie zaprezentowały takie potrawy jak: bogracz, czeburiaki, rolady z piersi indyka z suszonymi pomidorami oraz serową z piersią kurczaka i pieczarkami, ślimaczki z ciasta francuskiego z szynką lub boczkiem i serem, rybę z sosem słodko-kwaśnym, a na deser rolady czekoladowe z bitą śmietaną i mascarpone. 
    Na koniec zdobytymi umiejętnościami oraz pasją do gotowania Panie z KGW pochwaliły się przed władzami Gminy Kraśniczyn. W zorganizowaniu kursu pomogli Wójt Gminy Monika Grzesiuk oraz Prezes WZKiOR Jan Rudnicki.

więcej

Dzień strażaka 2019

07.05.2019

    Jak co roku w dniu 4 maja delegacja Strażaków z Gminy Kraśniczyn uczestniczyła wspólnie z Wójt Gminy Moniką Grzesiuk oraz samorządowcami miasta i powiatu krasnostawskiego w Powiatowym Święcie Strażaka. 

    Święty Florian - patron strażaków i hutników to wyraziciel najczystszych cnót i najlepszy orędownik braci strażackiej. Jego życie przypadło na okres prześladowania chrześcijan. W roku 304 ujął się za prześladowanymi legionistami chrześcijańskimi, za co został skazany na karę śmierci. Śmierć męczeńską poniósł w nurtach rzeki Anizy właśnie 4 maja 304 r.

    Uczestnicy zgromadzeni w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie modlili się za pomyślność dla druhów strażaków, dziękując im za ich trudną służbę drugiemu człowiekowi.

więcej

Gminne uroczystości Konstytucji 3 Maja w Kraśniczynie

07.05.2019

    Dnia 3 maja 2019 roku uroczyste obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 11:30 w Kościele pw Św. Piotra i Pawła w Kraśniczynie. Następnie po obejrzeniu cudownej części artystycznej w wykonaniu Młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie uczestnicy złożyli wieniec na Cmentarzu Wojennym w Starej Wsi.
    W uroczystościach wzięli udział: Przewodnicząca Rady Gminy Maria Szpak, Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk, Radna Rady Powiatu Anna Mróz, Reprezentacje Organizacji Kombatanckich z terenu Gminy, Strzelcy z JS 2011 Krasnystaw im. Cichociemnych ZS STRZELEC O.S-W., Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kraśniczynie Celina Czerniej wraz z Młodzieżą oraz Mieszkańcy Gminy Kraśniczyn. 

więcej

Tradycyjna Majówka z Karpiem

07.05.2019

     W dniu 5 maja 2019 przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie odbywała się "Tradycyjna Majówka z Karpiem". Imprezę rozpoczął uroczysty polonez. Kolejnym punktem programu był konkurs na najlepszą potrawę z karpia. Wzięło Udział w nim 13 kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego oraz spółdzielnia socjalna „Własne Kąty”. W tym roku najsmaczniejszą potrawą okazał się karp w galarecie przygotowany przez panie z KGW „Wszyscy Razem” z Równianek. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Teresę Hałas – Poseł na Sejm RP, Krasnostawski Dom Kultury, Urząd Miasta Krasnystaw oraz LGD "Krasnystaw PLUS".

     Gminę Kraśniczyn podczas tegorocznej imprezy reprezentowały Panie z KGW Bończa Kolonia i Czajki.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.