Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 47

Święto sołtysów

12.03.2019

     11 marca przypada Dzień Sołtysa. To symboliczne święto polskich sołtysów – ludzi, którzy, najczęściej przez wiele lat pracują społecznie na rzecz lokalnych społeczności. Jest to  grupa społeczników, którzy nie mogą doprosić się parlamentarzystów wzmocnienia swej roli.  Sejm od kilku kadencji rozpatruje projekty ustaw zgłaszane przez ugrupowania polityczne, mające wzmocnić pozycję sołtysów i rad sołeckich. Za każdym razem taka inicjatywa ustawodawcza jest odrzucana.

     A przecież Sołtysi, to nie tylko inkasenci podatków, a przede wszystkim osoby, które interweniują w sprawach mieszkańców, pomagają, integrują, są niezawodnym łącznikiem między mieszkańcami a gminą. Właśnie tak jest  w naszej Gminie Kraśniczyn.

    11 marca br. tradycyjnie z okazji ich święta w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie przy kawie z Wójt Gminy Moniką Grzesiuk i Przewodniczącą Rady Marią Szpak. Była to okazja do rozmowy o problemach i kolejnych pomysłach. Sołtysi za swoją pracę otrzymali okolicznościowe adresy. Na zakończenie ustalili harmonogram zebrań wiejskich w sprawie wyboru sołtysa i rady sołeckiej na pięcioletnią kadencję.

więcej

System SMS-owego Powiadamiania

07.03.2019

INFORMACJA

 

Wójt Gminy Kraśniczyn informuje o uruchomieniu serwisu informacyjnego o nazwie "System SMS-owego Powiadamiania". Ideą funkcjonowania serwisu jest przekazywanie mieszkańcom gminy:

- informacji alarmowych i kryzysowych o zagrożeniach, które mogą występować na terenie gminy;

- informacji o utrudnieniach, które mogą istotnie dezorganizować sytuację w regionie;

- informacji o ważnych sprawach związanych z działalnością Gminy.

 

 

 

 

 

 

 

Zasady rejestracji lub wyrejestrowania w Systemie SMS- owego Powiadamiania:

a) Rejestracja w Usłudze polega na wysłaniu wiadomość na nr: 661003379 o treści:: GMINA KOMUNIKAT. Wyrejestrowanie z Usługi wygląda tak samo jak procedura rejestracyjna z pkt. a. Po poprawnym wysłaniu smsa rejestrującego/wyrejestrowującego, mieszkaniec dostanie informację zwrotną      o zarejestrowaniu lub wyrejestrowaniu z kanału informacyjnego;

b) Wypełnieniu formularza oświadczenia. Wypełnione formularze powinny być dostarczone do siedziby Urzędu Gminy Kraśniczyn ul. Kościuszki 21, 22-310 Kraśniczyn.

 

 

ZGODA

Wysyłając sms-a rejestracyjnego użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie sms-owych wiadomości wysyłanych z Urzędu Gminy Kraśniczyn.

 

Obowiązek informacyjny dotyczący funkcjonowania Systemiu SMS-owego powiadamiania

mieszkańców Gminy Kraśniczyn

 

Na podstawie art. 13 ust.1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetawarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/56/WE jako "RODO" informujemy Panią/Pana o sposobie i celu w jakim przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe, a także o przysługujących Pani/Panu prawach wynikających z regulacji o ochronie danych osobowych.

 

1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Kraśniczyn z siedzibą w Kraśniczynie, ul. Kościuszki 21, 22-310 Kraśniczyn;

2) w sprawach związanych z ochroną danych osobowych można kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych za pośrednictwem e-mail: iod@pcat.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora;

3) Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu zarejestrowania w Systemie SMS-owego powiadamiania mieszkańców Gminy Kraśniczyn na podstawie udzielonej przez Panią/Pana zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a. ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.);

4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa;

5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane  do czasu cofnięcia zgody;

6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych;

8) Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, niemniej ich niepodanie będzie skutkowało pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia;

9) Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

 

Załączniki do pobrania:

Zarządzenie Wójta Gminy Kraśniczyn

więcej

Tłusty Czwartek – pyszna tradycja

05.03.2019

    Etnografowie podkreślają, że do końca nie wiadomo skąd tradycja jedzenia pączków w Tłusty Czwartek dotarła do Polski. Ale wszyscy wiemy, że Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.  Wiemy też, że wtedy jest dozwolone objadanie się.

    Aby dobrej tradycji stało się zadość Zarząd  Lokalnej Grupy Działania „Krasnystaw Plus” oraz Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej zorganizowali Festiwal pączka i faworka w dniu 28 lutego 2019 r.  ( w Tłusty Czwartek) w Siennicy Nadolnej. Zaproszone zostały ze swoimi wypiekami panie z kół gospodyń wiejskich z gmin powiatu krasnostawskiego wraz z wójtami.

     Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Bończy, Czajek i Kraśniczyna wraz z Wójt Gminy Moniką Grzesiuk nie mogły sobie odmówić przyjemności wzięcia udziału w tak słodkim wydarzeniu.

    Spotkanie było rajem dla podniebienia z kosztowania potraw, było też dobrą okazją do wymiany doświadczeń kulinarnych, a przede wszystkim możliwością porozmawiania z drugim człowiekiem.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.