Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 7

WiFi4EU Kraśniczyn

07.01.2021

Pragniemy poinformować mieszkańców gminy Kraśniczyn, że dzięki przystąpieniu naszego samorządu do programu WiFi4EU mogą już korzystać z bezpłatnego połączenia Wi-Fi w miejscach publicznych. Połączenie to jest również dostępne dla osób odwiedzających naszą gminę.

Połączenie z siecią jest bardzo proste. Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”.

Przy pierwszym połączeniu do bezpłatnej sieci Wi-Fi użytkownik zostanie przekierowany na stronę bezpiecznego logowania (portal autoryzacji), gdzie musi podać imię, nazwisko oraz adres e-mail. Będzie mógł zalogować się za pomocą prostego kliknięcia umożliwiającego połączenie. Po połączeniu z siecią Wi-Fi będzie można swobodnie korzystać z internetu! Co więcej, w przypadku rozłączenia się z siecią i ponownego połączenia z nią w ciągu 12 godzin nie będzie konieczne ponowne logowanie.

 Lokalizacje hotspotów:

 1. Urząd Gminy – Sala konferencyjna- wewnętrzny
 2. Park przy Urzędzie Gminy- zewnętrzny
 3. Gminna Biblioteka Publiczna- wewnętrzny
 4. Szkoła – niski parter  korytarz 1- wewnętrzny
 5. Szkoła – niski parter korytarz 2- wewnętrzny
 6. Szkoła – pierwsze piętro – korytarz 1-wewnętrzny
 7. Szkoła – pierwsze piętro – korytarz 2- wewnętrzny
 8. Szkoła – sala gimnastyczna- wewnętrzny
 9. Szkoła – wejście główne- zewnętrzny
 10. Szkoła – boisko- zewnętrzny
 11. Dom kultury – plac przed wejściem głównym- zewnętrzny
 12. Dom kultury – Sala spotkań – parter- wewnętrzny
 13. Dom kultury – Sala spotkań – pierwsze piętro- wewnętrzny

więcej

Indywidualne numery kont bankowych od 2021 roku - informacja dla mieszkańców

31.12.2020

Szanowni Państwo,
W związku z aktualną sytuacja epidemiczną oraz koniecznością usprawnienia pracy urzędu sukcesywnie wdrażane są rozwiązania usprawniające jego funkcjonowanie.
Mając powyższe na uwadze - uprzejmie informuję, że od stycznia 2021r. wdrażamy w urzędzie System Indywidualnych Kont dla mieszkańców.
Aby usprawnić ewidencję dokonywanych wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, łącznego zobowiązania pieniężnego, opłat za wodę i ścieki oraz opłaty z tytułu gospodarowania odpadami - dla każdego Podatnika zostaną utworzone w Banku Spółdzielczym w Kraśniczynie, indywidualne numery kont bankowych służących do dokonywania wpłat z wyżej wymienionych tytułów.
Gmina podpisała już stosowną umowę z Bankiem Spółdzielczym w Kraśniczynie. Koszt funkcjonowania systemu indywidualnych kont finansuje gmina Kraśniczyn. Za opłaty wnoszone przez mieszkańców Bank naliczy opłatę w przypadku wpłaty gotówkowej w wysokości 1zł od każdej wpłaty, a w przypadku regulowania należności z konta bankowego w sposób tzw. bezgotówkowy Bank nie pobiera żadnych opłat.
Informacje z indywidualnymi numerami kont zostaną Państwu przekazane w najbliższym terminie.
Jednocześnie nie będzie już możliwości regulowania należności w Kasie urzędu. W dalszym ciągu mieszkańcy będą mogli realizować swoje należności u Sołtysów.

 

więcej

NOWA DYREKTOR DOMU KULTURY W KRAŚNICZYNIE

31.12.2020

W dniu 29 grudnia 2020r. Wójt Gminy Kraśniczyn Monika Grzesiuk wręczyła Akt powołania nowej Dyrektor Domu Kultury w Kraśniczynie.
Została nią Pani Marta Zorska- Swatowska, znana krasnostawska animatorka i działaczka społeczna. Nowa Dyrektor z wykształcenia jest etnologiem i muzeologiem. Prowadziła Galerię Retro słynącą z ciekawych inicjatyw kulturalnych. Następnie pracowała przez 6 lat w Krasnostawskim Domu Kultury. Doświadczenie zawodowe zdobywała też w wydziale promocji Urzędu Miasta Krasnystaw. Ostatnio pracowała w Lubelskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża. Na co dzień Pani Marta udziela się w stowarzyszeniu „Pod Napięciem”, które organizowało min. krasnostawskie sobótki pn. „Palinocka pod Światowidem”, przedstawienia teatralne „Dziady Jesienne”, czy też tzw. „Spotkania z projektorem Ania do wyświetlania bajek na kliszach”. Od dwóch lat jest też członkinią Rady Muzealnej w Krasnymstawie.
Nowa jednostka gminna rozpocznie swoją działalność od 1 stycznia 2021 r.
Pani Dyrektor życzymy powodzenia w kierowaniu jednostką!

więcej

Centrum Wsparcia Doradczego

31.12.2020

Partnerstwo z obszaru „Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego” powołane w 2018 roku zostało objęte pilotażem Projektu Centrum Wsparcia Doradczego (CWD). W skład partnerstwa wchodzą: Gmina Skierbieszów, Gmina Stary Zamość, Gmina Izbica, Gmina Krasnystaw, Gmina Kraśniczyn, Gmina Grabowiec, Gmina Miączyn i Gmina Sitno. W całej Polsce tym projektem zostało objętych 38 partnerstw z udziałem 333 gmin i 33 powiatów. Poza samorządami, podmiotami uczestniczącymi w Projekcie są: Urzędy Marszałkowskie oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego (CWD) ma za zadanie wesprzeć samorządy lokalne w budowaniu kompetencji do zarządzania rozwojem.

Korzyści wynikające z realizacji projektu CWD:

 1. Wzrost świadomości o potrzebie współpracy pomiędzy JST,
 2. Lepsze umiejętności do planowania inwestycji rozwojowych w odpowiedzi na potrzeby lokalne,
 3. Większa skuteczność w pozyskiwaniu środków,
 4. Przygotowanie strategii terytorialnej dla rozwoju obszaru partnerstwa,
 5. Opracowaniu pakietu projektów kluczowych obejmujących aspekty gospodarcze, społeczne, środowiskowe i instytucjonalne,
 6. Przygotowanie wybranych projektów do pozyskania środków w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027.

Projekt potrwa do marca 2022 roku i objęty jest  wsparciem doradczym ekspertów Związku Miast Polskich. W dniach 23-24 listopada 2020roku odbyła się konferencja otwierającą projekt. W kolejnych dniach poznaliśmy naszych doradców, wymieniliśmy pierwsze uwagi, zapoznaliśmy się z  harmonogramem  prac i wyznaczyliśmy osoby, które będą pracować w grupie roboczej. Odbyliśmy pierwsze spotkania odnośnie wzajemnej współpracy m.in. z LODR w Końskowoli.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.