Logo Gmina Kraśniczyn

Archiwum newsów, strona 9

PIENIĄDZE Z PROMESY NA KONCIE GMINY KRAŚNICZYN

16.09.2020

    Przypominamy, że w dniu 1 lipca 2020r. Pani Wójt - Monika Grzesiuk odebrała z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina symboliczną promesę dla Gminy Kraśniczyn na kwotę 500.000zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
    Przyznane środki finansowe w ostatnim tygodniu wpłynęły już na rachunek bankowy gminy i zostaną wydatkowane na zadania inwestycyjne w Gminie Kraśniczyn.
Ponadto w ogłoszonym naborze złożony został kolejny wniosek o pomoc finansową.
 

więcej

ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI

16.09.2020

    Gminna Biblioteka Publiczna w Kraśniczynie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie ,, Mała Książka - Wielki Człowiek '', realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Celem projektu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym na terenie Polski.
* Warunkiem wzięcia udziału w projekcie jest zapisanie dziecka do Biblioteki *
Każde dziecko otrzyma Wyprawkę Czytelniczą składającą się z : książki dla dziecka, broszury dla rodziców oraz Karty Małego Czytelnika. Za każde wypożyczenie książki czytelnik otrzymuje 1 naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek na Karcie czytelnik zostanie uhonorowany Dyplomem Małego Czytelnika.
Zachęcamy do odwiedzin naszej Biblioteki.

więcej

Narodowe Czytanie 2020 - ,, Balladyna’’ Juliusza Słowackiego

15.09.2020

  Gminna Biblioteka Publiczna w Kraśniczynie i Biblioteka Szkolna w Kraśniczynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Czytanie dramatu miało miejsce na boisku przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kraśniczynie. Wybrane fragmenty ,, Balladyny” czytały następujące osoby: Pani Wójt- Monika Grzesiuk, Pan Skarbnik- Andrzej Gierszon, Pani Dyrektor- Celina Czerniej, Pani Wicedyrektor Urszula Dorosz, Pani Wiceprzewodnicząca Jolanta Być, Pani Dyrektor Beata Zadrąg GBP, Pani Beata Badach- nauczyciel-bibliotekarz,  Pani Magda Sobieszczuk nauczyciel języka polskiego i uczennice: Oliwia Pastuszak i Paulina Branewska. W spotkaniu brali udział uczniowie klas: IV,V, VI, VII, VIII.  

 

Opracowała: Beata Zadrąg

więcej

ZAWIADOMIENIE NA XXI SESJĘ RADY GMINY KRAŚNICZYN

11.09.2020

            Zawiadamiam, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) zwołuję XXI sesję Rady Gminy Kraśniczyn, która odbędzie się dnia 15 września 2020 r. o godz. 900 (wtorek) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.

Proponowany porządek obrad sesji:

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjecie protokołu z obrad poprzedniej sesji.
 4. Informacja Wójta z działalności między sesjami.
 5. Wolne wnioski.
 6. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2020 r.
 7. Podjęcie zmieniającej uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie wydania aktu o utworzeniu instytucji kultury.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie nadania statutu Domu Kultury w Kraśniczynie.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Kraśniczyn do partnerstwa gmin i powiatów oraz pozostałych interesariuszy w celu utworzenia Lubelskiego Okręgu Przemysłu Rolno - Spożywczego.
 11. Informacja z realizacji Gminnego Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kraśniczyn za 2019 r.
 12. Odpowiedzi na wolne wnioski.
 13. Komunikaty i Informacje.
 14. Zakończenie obrad.

więcej

Bezpłatne badania w kierunku boreliozy

09.09.2020

Informacja zamieszczona na prośbę Samodzielnego Publicznego Zespolu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców powiatu krasnostawskiego Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie przystapił do programu "Profilaktyka boreliozy".

Zapraszamy zainteresowane osoby w wieku aktywności zawodowej, w szczególnosci z grupy ryzyka: rolników, myśliwych, leśników na bezpłatne badania diagnostyczne, które można wykonać w punkcie pobrań w budynku przychodni przy ul. Sobieskiego 4 w Krasnymstawie.

W celu wykonania badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr telefonu 82 543 15 52.

więcej

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE

08.09.2020

 Wojewoda Lubelski, PFR oraz PFR Portal PPK zapraszają na konferencję „PPK blisko Ciebie”, dot. funkcjonowania i wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) Lublin, 15 września 2020 roku godz. 10.00 Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Sala Błękitna. 

   Celem cyklu konferencji wojewódzkich pod nazwą „PPK Blisko Ciebie” jest wsparcie przedsiębiorców w procesie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. Szczególnie serdecznie zapraszamy reprezentantów firm (właścicieli, kadrę zarządzającą, przedstawicieli działów HR i finansowych), a także media oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką PPK.

   Konferencja realizowana jest przez PFR oraz PFR Portal PPK we współpracy z Wojewodą Lubelskim. Spotkanie obejmuje prezentację najważniejszych założeń Ustawy o PPK, omówienie zasad wdrożenia programu, a także przedstawienie dotychczasowych doświadczeń pracodawców. W planie spotkania przewidziany jest czas na indywidualne konsultacje z Ekspertami Regionalnymi PPK oraz na sesję pytań i odpowiedzi. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak obowiązuje rejestracja. Program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na specjalnie dedykowanej wydarzeniu stronie.

W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 konferencje będą prowadzone z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zasad bezpieczeństwa. 

więcej

Wójt gminy zaprasza

Monika Grzesiuk

Przyjęcia interesantów:

w godzinach pracy Urzędu Gminy

Od poniedziałku do piątku

od 7:00 do 15:00

 

Urząd Gminy Kraśniczyn

ul. Kościuszki 21
22-310 Kraśniczyn
tel.: 82 5775511
fax: 82 5775572
e-mail:
sekretariat@
krasniczyn.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.